osteopatia

Serdecznie zapraszam

mod header wizyta

Osteopatia narządów trzewnych

 

osteopatia trzewna


W wyniku urazu lub stresu, (braku ruchu, napięcia mięśniowe‐powięziowego) narządy wewnętrzne w naszym ciele oraz tkanki wokół nich mogą ulec napięciu. Założeniem technik trzewnych – osteopatia wisceralna ‐ jest znalezienie wspomnianych napięć i przywrócenie harmonii pomiędzy narządami wewnętrznymi, a pozostałymi strukturami ciała.

Leczenie

Techniki manualne stosowane w osteopatii trzewnej, mają na celu przywrócenie właściwych zależności pomiędzy funkcją i strukturą organów wewnętrznych oraz układem nerwowym, szkieletowym, mięśniowym i powięziowym. W leczeniu osteopatycznym wykorzystuje się dwa rodzaje technik manualnych:

  • bezpośrednie, które polegają na mobilizacji danego narządu wewnętrznego
  • pośrednie, które polegają na delikatnym ułożeniu ręki, w celu wyczucia i unormowania wszelkich niewłaściwych napięć w obrębie narządów wewnętrznych

Efekt leczenia w osteopatii trzewnej W wyniku zastosowania odpowiednich metod, osteopata jest w stanie zlikwidować dysfunkcje w obrębie organów wewnętrznych, przywrócić prawidłową ruchomość, elastyczność i napięcia tkanek wokół danego narządu, a tym samym spowodować lepsze jego ukrwienie.

Wizyta u osteopaty – jak się przygotować?

Podobnie jak w przypadku wizyty u lekarza, należy zabrać ze sobą dokumentację związaną z dotychczasowym leczeniem, zdjęcie RTG lub inne badania. Na kilka godzin przed spotkaniem należy unikać obwitego posiłku, alkoholu oraz leków osłabiających koncentracje.

 Majchrzycki_-_Terapia_manualna_narzadow_trzewnych.pdf

ćwiczenia

Zobacz dedykowany zestaw ćwiczeń

Osteopatia

Człowiek to jedność

PIERWSZA WIZYTA

zobacz dedykowany zestaw ćwiczeń

O mnie

dr n. med., osteopata, terapeuta manualny, fizjoterapeuta

Szkolenia

Serdecznie zapraszam na warsztaty

TERAPIA

Indywidualne podejście do dysfunkcji pacjenta

BÓL BARKU

Zobacz dedykowany zestaw ćwiczeń

Wzmacnianie odcinka szyjnego cz. 2.

Ćwiczenia przeprostne odcinka piersiowego

Rozciąganie mięśnia czworogłowego uda

Wzmacnianie mięśni klatki piersiowej

SHORT MASTER COURSE