Osteopatia narządów trzewnych
W wyniku urazu lub stresu, (braku ruchu, napięcia mięśniowe‐powięziowego) narządy wewnętrzne w naszym ciele oraz tkanki wokół nich mogą ulec napięciu. Założeniem technik trzewnych – osteopatia wisceralna ‐ jest znalezienie wspomnianych napięć i przywrócenie harmonii pomiędzy narządami wewnętrznymi, a pozostałymi strukturami ciała.
Leczenie
Techniki manualne stosowane w osteopatii trzewnej, mają na celu przywrócenie właściwych zależności pomiędzy funkcją i strukturą organów wewnętrznych oraz układem nerwowym, szkieletowym, mięśniowym i powięziowym. W leczeniu osteopatycznym wykorzystuje się dwa rodzaje technik manualnych:
- bezpośrednie, które polegają na mobilizacji danego narządu wewnętrznego
- pośrednie, które polegają na delikatnym ułożeniu ręki, w celu wyczucia i unormowania wszelkich niewłaściwych napięć w obrębie narządów wewnętrznych
Efekt leczenia w osteopatii trzewnej W wyniku zastosowania odpowiednich metod, osteopata jest w stanie zlikwidować dysfunkcje w obrębie organów wewnętrznych, przywrócić prawidłową ruchomość, elastyczność i napięcia tkanek wokół danego narządu, a tym samym spowodować lepsze jego ukrwienie.
Wizyta u osteopaty – jak się przygotować?
Podobnie jak w przypadku wizyty u lekarza, należy zabrać ze sobą dokumentację związaną z dotychczasowym leczeniem, zdjęcie RTG lub inne badania. Na kilka godzin przed spotkaniem należy unikać obwitego posiłku, alkoholu oraz leków osłabiających koncentracje.Majchrzycki_-_Terapia_manualna_narzadow_trzewnych.pdf